q


ثمین اطلس ایرانیان

Samin Atlas Iranian


مرکز بازرگانی محصولات کشاورزی


تضمین فروش / تامین مایحتاج / سرمایه گذاری /صادرات

Creative Agriculture Sourcing Solution

تلفات آنفلوآنزای مرغی به ۱۸ میلیون قطعه رسید

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران  گفت: در سه ماه گذشته آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان منجر به افت ۱۵۰ هزار تنی تولید تخم‌مرغ شد و ۱۸ میلیون قطعه مرغ تخمگذار را معدوم کرد.

وی افزود: معدوم‌سازی این تعداد مرغ تخمگذار باعث وارد آمدن خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی به بخش خصوصی شده است که دولت تا به امروز تنها ۱۵۰ میلیون تومان آن را تامین اعتبار کرده است.

فارغی با بیان اینکه ستاد ملی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان باید به موقع تشکیل شود و اعتبارات خود را به موقع تخصیص دهد با ارائه ۳ پیشنهاد به دولت گفت: تشکیل ستاد آنفلوآنزا باید در هر ۱۵ روز یکبار با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شود تا تصمیمات اتخاذی در آن ضمانت اجرایی داشته باشد، تامین اعتبار جبران خسارت مرغداران باید به صورت نقدی به جای اوراق پرداخت شود، زیرا این اوراق قابلیتی برای مرغداران ندارد.

وی همچنین افزود: باید با هر خطاکاری در بخش دولتی و خصوصی که منجر به وارد آمدن خسارت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی مرغداران در سالجاری و ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در سال گذشته شده است برخورد شود.

وی یادآور شد:در مواردی کشتار غیر قانونی طیور در کشتار گاه ها صورت گرفته که این امر منجر به وارد آمدن خسارات ملی به بخش صنعت مرغداری شده است.

نویسنده : s.r
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + شش =