q


ثمین اطلس ایرانیان

Samin Atlas Iranian


مرکز بازرگانی محصولات کشاورزی


تضمین فروش / تامین مایحتاج / سرمایه گذاری /صادرات

Creative Agriculture Sourcing Solution

دولت با انجام اقدامات حمایتی از افزایش قیمت گوشت جلوگیری کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

دولت با انجام اقدامات حمایتی از افزایش قیمت گوشت جلوگیری کرد/ تعرفه واردات گوشت گوسفند ۲۱ پله کاهش یافت.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص انتشار خبری با عنوان” ارزانی ۱۵ درصدی قیمت دام زنده به مردم نرسید” در برخی رسانه ها توضیحاتی جهت شفافیت موضوع به نقل از سید داوود موسوی(معاون نظارت برکالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان) ارایه داد:

قیمت دام زنده از فروردین ماه تاکنون بر اساس وزن و کیفیت و منطقه ازحدود ۱۴ هزار۵۰۰ تومان شروع شده و تا الان به حدود ۱۶ هزار تومان رسیده که بر همین اساس و با لحاظ هزینه‌های توزیع قیمت گوشت در مراکز عرضه تعیین می‌شود.

هر چند در برخی ایام شاهد کاهش جزیی در قیمت لاشه به دلیل برخی موارد ازجمله تغییرات قیمت آلایش بوده ایم‌ اما در این مدت ارزانی ۱۵ درصدی گوشت دام زنده که در حدود ۲۵۰۰ تومان برآورد می شود، صحت ندارد.

از ابتدای امسال با انجام اقدامات حمایتی واردات گوشت از روند افزایشی قیمت گوشت گوسفند جلوگیری شده و قیمت گوشت بسته بندی در حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

با کاهش تعرفه واردات گوشت از ۲۶ به ۵ درصد و تبدیل ارز متقاضی به ارز مبادله ای، پروسه واردات گوشت گوسفند از کشورهای آسیای میانه و استرالیا از اوایل امسال عملیاتی شده و با این اقدامات و واردات تا ۱۲۰ تن گوشت گوسفندی در روز، روند افزایش قیمت متوقف شده است.

با مجموع این اقدامات علاوه بر توزیع گوشت در قالب طرح تنظیم بازار به صورت شقه در صنوف منتخب و میادین میوه و تره بار، شرکت‌های بسته بندی نیز گوشت را به صورت تک نرخی در فروشگاه‌های زنجیره ای و شبکه‌های منتخب عرضه می کنند.

توزیع گسترده گوشت تنظیم بازاری در تهران و سایر استان‌ها در دستور کارقرار داشته و کماکان این عرضه ادامه دارد و ‌با تأمین مناسب وبرنامه ریزی لازم‌ برای عرضه مکفی توسط همکاران وزارت جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی امور دام‌، بازار ایام پایانی سال از روند متعادلی برخوردار خواهد شد.

 

نویسنده : رضازاده
بدون ديگاه

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =