بازار مرغ به‌ زودی تنظیم می‌شود

بازار مرغ به‌ زودی تنظیم می‌شود

بازار مرغ به‌ زودی تنظیم می‌شود 600 399 نویسنده

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: اگر تا چند روز آینده تزریق مرغ به بازار افزایش نیابد قطعا برای تنظیم بازار این کالا اقدام به واردات خواهیم کرد.

محمدرضا تابش در مورد تنظیم بازار مرغ، گفت: اگر دستگاه‌های تامین‌کننده اقدام به تامین نیاز مصرف‌کننده نکنند حتما برای تنظیم بازار این کالا اقدام به واردات مرغ می‌کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که اقدام به واردات کالا برای تنظیم بازار همان مسئله‌ای که پیش از آن کارشناسان زیادی به آن اشاره می‌کردند که در صورت انتقال وظایف بازرگانی به وزارت صنعت واردات رونق می‌گیرد، و اکنون این اتفاق افتاده است، گفت: شما اگر به دنبال عدم واردات و رونق تولید هستید به ما راهکار بدهید که چگونه بدون واردات می‌توانیم در این شرایط، بازار مرغ را تنظیم کنیم.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بیان کرد: ما پیش از این از وزارت جهاد کشاورزی خواسته بودیم تا در راستای تامین بازار مرغ میزان جوجه‌ریزی را افزایش دهد در حالی که علیرغم این مسئله یک دوم تزریق مرغ کاهش یافته است.

تابش بیان کرد: همچنین از وزارت جهاد خواستار شدیم تا صادرات مرغ را ممنوع کند، صادرات در شرایطی که مصرف‌کننده مرغی برای مصرف ندارد چه فایده‌ای دارد. چه فایده‌ای دارد که ۲ سنت وارد کشور شود در حالی که وضعیت بازار مرغ مناسب نیست.

معاون وزیر صنعت بیان کرد: ما نگفته‌ایم که همین الان واردات را انجام می‌دهیم و علاقه‌ای هم به واردات نداریم اما اگر ظرف ۳ تا ۴ روز آینده، وزارت جهاد کشاورزی اقدام به تزریق مرغ به بازار نکند ما برای تنظیم بازار مجبور به واردات هستیم.

رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بیان کرد: وزارت جهاد کشاورزی دلیل کاهش عرضه مرغ را تلفات در فصل تابستان اعلام می‌کند در حالی که این مسئله قابل پیش‌بینی بوده است و می‌توانست با افزایش جوجه‌ریزی این مشکل را جبران کند.

وی با بیان اینکه پیش از این به وزارت جهاد کشاورزی اعلام شده بود که با توجه به شرایط میزان جوجه‌ریزی را به ۱۲۵ میلیون قطعه افزایش دهد، گفت: این در حالی است که ۱۱۴ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است و همین مسئله باعث کاهش عرضه مرغ شده است.

منبع : گسترش نیوز

تماس

+983136683222

ایمیل

info@samin-atlas.ir

اصفهان خیابان جی ابتدای خیابان خواجه عمید ساختمان عمران اصفهان طبقه 2 واحد 9
ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 16:00 (پنج‌شنبه ها تعطیل)