اصفهان در پروژه احیای جاده ابریشم

اصفهان در پروژه احیای جاده ابریشم

اصفهان در پروژه احیای جاده ابریشم 320 223 نویسنده

با حضور شورای توسعه تجارت بین‌الملل چین در اتاق بازرگانی اصفهان ؛ اصفهان در پروژه احیای جاده ابریشم می‌تواند با 37 کشور حاشیه جاده وارد تعاملات تجاری شود.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اصفهان در پروژه احیای جاده ابریشم  با عنوان «یک جاده یک کمربند» می‌تواند با 37 کشور  وارد تعاملات تجاری شود.به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،قاسم علی جباری نشست بررسی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در اصفهان و چین در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد:جاده ابریشم از چین آغاز و تا اسپانیا ادامه دارد و این جاده به‌صورت زمینی و دریایی از سوی سازمان ملل متحد موردحمایت است.  وی اضافه کرد:تولیدکنندگان و بازرگانان استان اصفهان از طریق این پروژه بین‌المللی می‌توانند با کشورهای حاشیه این جاده روابط اقتصادی نزدیکی تعریف کنند. رییس کمیسیون حمایت از سرمایه‌گذاری ،تامین مالی و توسعه روابط خارجی اتاق بازرگانی اصفهان از فعالان اقتصادی استان  خواست ارتباطات تجاری را به‌صورت عملیاتی دنبال کنند تا نشست‌های تجاری به نتیجه منجر شود. عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست گفت:استان اصفهان با 5 میلیون جمعیت و دارا بودن 127دانشگاه و موسسه آموزش عالی و 70 شهرک صنعتی نقش موثر در اقتصاد ایران دارد. وی افزود:بیش از 8 هزار واحد صنعتی در کنار جاذبه‌های گردشگری،اصفهان را به مرکز تبادلات اقتصادی و فرهنگی ایران با سایر کشورها تبدیل ساخته است.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان مرکز تولید فولاد و محصولات جانبی و مصالح ساختمانی ایران است ،افزود:صنایع الکترونیک و ارتباطات از بخش‌های رو به توسعه در استان است که می‌تواند زمینه جذب سرمایه‌گذاران چین را فراهم سازد. لین های (Lin Hai) رییس  شورای  توسعه تجارت بین‌الملل چین در این نشست گفت:مرکز توسعه تجارت بین‌الملل چین در پکن مستقر است و به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز توسعه تجارت در فضای بین‌المللی شناخته می‌شود. وی با اشاره به احیای جاده ابریشم با عنوان یک جاده یک کمربند گفت: ایران جزو مهم‌ترین کشورهای جاده ابریشم است که در طول دو سال اخیر توانسته پیشرفت‌های اقتصادی قابل‌توجهی به دست آورد. وی تاکید کرد:ایران بعد از چین مهم‌ترین کشور مسیر جاده ابریشم است که می‌تواند  از این فرصت برای توسعه روابط اقتصادی با کشورهای در مسیر این جاده استفاده  کند. وی   با اشاره به مشکلات بانکی و ویزای بازرگانان ایرانی در تعامل با چین گفت: شورای  توسعه تجارت بین‌الملل چین با همکاری اتاق بازرگانی ایران و چین به دنبال برطرف ساختن این مشکلات است .  در پایان این نشست اعضای اتاق بازرگانی با هیات 12 نفره چینی به مذاکرات تجاری نشستند.

تماس

+983136683222

ایمیل

اصفهان خیابان جی ابتدای خیابان خواجه عمید ساختمان عمران اصفهان طبقه 2 واحد 9
ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 16:00 (پنج‌شنبه ها تعطیل)