هر هفته ۵۰ هزار رأس دام زنده برای تنظیم بازار گوشت وارد می‌شود

هر هفته ۵۰ هزار رأس دام زنده برای تنظیم بازار گوشت وارد می‌شود

هر هفته ۵۰ هزار رأس دام زنده برای تنظیم بازار گوشت وارد می‌شود 600 396 نویسنده

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: برای تأمین نیاز بازار گوشت اقدامات زیادی انجام شده از جمله واردات گوشت گوسفندی تازه که به‌صورت روزانه از استرالیا و آسیای میانه انجام می‌گیرد و در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود و همچنین عرضه گوشت گوساله منجمد هم در برخی صنوف منتخب و سازمان میادین انجام می‌گیرد.

حمید ورناصری افزود: برای تکمیل این فرآیند اقدام دیگری نیز انجام شده که انعقاد قرارداد برای واردات دام زنده است و ظرف روزهای آتی با واردات هفتگی ۵۰ هزار رأس دام این موضوع محقق می‌شود.

ورناصری ادامه داد: دام‌های وارد شده در کشتارگاه‌های تهران و استان‌ها مختلف کشتار می‌شوند و به‌صورت لاشه تازه در تمامی شبکه‌های توزیع منتخب تهران و شهرستان‌ها عرضه می‌شوند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به صف‌های طولانی خرید گوشت دام به نرخ دولتی اظهار داشت: فاصله قیمتی میان بازار و این مراکز باعث تشکیل این صف‌های طولانی شده و باید گوشت آسان‌تر در دسترس شهروندان قرار گیرد تا این مشکل برطرف شود.

وی افزود: واردات هفتگی دام زنده از یک‌سو کوتاه‌تر شدن این صفوف و دسترسی آسان به گوشت دام را در پی دارد و از سوی دیگر به دلیل افزایش عرضه، کاهش قیمت را به دنبال خواهد داشت.

ورناصری خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و سایر سازمان‌های نظارتی، نظارت خود را بر عرضه با قیمت‌های مصوب و همچنین نحوه عرضه تشدید خواهند کرد تا از هرگونه تخلف جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به ادامه عرضه مرغ منجمد و گرم نیز تصریح کرد: در تهران تمام میادین تره‌بار گوشت مرغ را با قیمت ۹۸۰۰ تومان عرضه می‌کنند و در این خصوص مراجعات بسیار زیاد است و این روند تا زمانی که قیمت مرغ در بازار متعادل شود، ادامه می‌یابد.

 

منبع : پایگاه خبری صدا و سیما

تماس

+989031117803

ایمیل

info@samin-atlas.ir

اصفهان میدان نقش جهان ضلع شرقی مسجد شیخ لطف الله بن بست باغ خلفا مجموعه گردشگری حیات
ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 تا 16:00 (پنج‌شنبه ها تعطیل)